Lindu objevili vojáci v jedné z podzemních chodeb. Její fotka obletěla internet, ale nebylo na ní vidět všechno. Dívka totiž schovávala v náručí malé dítě. To zřejmě porodila svému manželovi, radikálnímu čečenskému vojákovi, který ji oslovil na chatu a dostal až do Mosulu.

Během přestřelky s vojáky její manžel zahynul a Linda dál seděla vedle jeho mrtvoly, bála se odejít. Podle vojáků, kteří oblast osvobozovali, byla dívka vyděšená, měla zraněnou ruku a hrudník. V náručí pak držela dítě.

„Byla odstřelovačkou ISIS. Tvrdila nám, že v bitvě zabila mnoho mužů,“ popsal voják s tím, že ji k činům mohl donutit její radikální manžel.

Podle dalšího vojáka sice Linda seděla odevzdaně a nebránila se, ale měla velký strach o chlapce, kterého chovala. Ten podle deníku The Times nemohl potvrdit, že se jednalo o její dítě, každopádně trvala na tom, že chce mít chlapečka stále u sebe, a navíc prý produkovala mateřské mléko.

Chlapec byl podvyživený a musel být odvezen do nejbližší nemocnice na lékařské vyšetření. Linda s ním poté byla převezena do Bagdádu, kde je nyní vyslýchána. Na místě je i zástupce z německého velvyslanectví. Je jasné, že o takový případ se Německo bude zajímat a mladou dívku čeká soud.