Takže… jedná se o typy fotografií, kdy vyfotíte sám sebe, a to nejčastěji prostřednictvím mobilního telefonu, případně digitálního fotoaparátu… a to je celá definice. Nemáte zač.

Ještě je nutné podotknout, že selfie se pořizují odlišně v závislosti na tom, zda jste muž nebo žena. Zde vám přinášíme praktický návod pro obě skupiny:

Jste-li muž:

zapněte fotoaparát

vyfoťte se

Jste-li žena:

zapněte fotoaparát

to není fotoaparát, ano, správně

natočte telefon tak, aby vám v záběru byl vidět celý výstřih

vyšpulte pusu

přivřete oči

vyfoťte se

zapnula jste video, vypněte video

znovu zaměřte kozy a vyšpulte hubu

vyfoťte se

smažte to, vypadáte tam jak kráva, přepudrujte si nos, upravte push-upku, hoďte sexy pohled číslo 105, vyfoťte se

Ačkoliv se tento typ fotografií rozmohl především díky dnešní generaci nezletilých facebookových puberťaček, které své selfie sdílejí rychlostí čtyř fotografií za aktualizaci a pak si mnou bradavky nad počtem lajků od mentálně nevyvinutých dětí, které na FB lajkují úplně všechno včetně petice na vytvoření skutečného Hulka, tak existují i seriózní selfie, jež si můžete nafotit třeba na dovolené s nějakým hezkým monumentem v pozadí a nemusíte u toho nutně vypadat jako idiot. Pokud tím monumentem není penis přítele ve vašem pozadí. To už by divné bylo.

Šílenství ohledně selfie se rozmohlo dokonce natolik, že například Kim Kardashian, americká pseudohvězda s řití natolik kolosální, že má vlastní gravitační pole, vydává knihu plnou jen a pouze svých domácích selfie fotek. Je tedy dobré vědět, že dneska vám postačí vlastnit pouze megaprdel, mobil s foťákem, IQ nedovařené špagety a můžete brát národní knihovny útokem. A bizarnosti ještě nekončí; dokonce si můžete pořídit i metrový držák na telefon, abyste se mohli na fotku lépe naštelovat a vypadat na ulici jako ještě větší debil než doposud. Jako by ten předkus sám o sobě nestačil.

Pro nás, kteří stále fotíme dvacetikilovými historickými fotoaparáty s bleskem, co by osvítil celý Černobyl, je nutné si přiznat, že selfie jsou dneska zkrátka in a free a trendy a cool a swag a awesome a yeah bitch a suck my little anal a (doplňte si cokoliv, co dnešní mládež blije na fejsbůky), o čemž svědčí také fakt, že již dávno nejsou jen doménou výše zmíněných samolibých kravek, dost často je zveřejňují také celebrity, umělci, politici, ba i současný papež František.

Snad jsme vám tedy trend selfie trošku přiblížili, ovšem pokud jste v tomto článku nerozuměli termínům jako „lajk“, „swag“ nebo „suck my little anal“, tak už vám asi není pomoci.