Být ženou zkrátka není jednoduché. Když přítomnost kosmetických pomůcek ignorujete, označují vás za ohyzdu. Když je používáte, a to třeba ve větší míře, než je dle mužského tribunálu ještě povoleno, rázem jste za pipinku, která má na obličeji sice tunu make-upu, ale v hlavě určitě seno a „dovedla by vůbec připravit nedělní oběd“?

A jako by nestačily jenom slovní útoky od mužů, samy ženy se napadají navzájem a v případě, že příliš holdujete malovátkům, převážně feministkami jste považována za submisivní blbku, která si sebe neváží a kvůli chlapům ze sebe dělá někoho jiného.

Zabojovat proti takovému mínění se rozhodla YouTube blogerka Nikkie. Natočila video, v němž ukazuje svou nalíčenou i odlíčenou tvář. Rozdíl je mezi nimi opravdu markantní. Jejím záměrem však bylo ostatní ženy povzbudit v tom, že na silném líčení není nic špatného, stejně jako kritikům vzkázat, že se nijak nestydí ani za svou obnaženou podobu obličeje.

A jak už to tak ve světě sociálních sítí bývá, pod hashtagem #ThePowerOfMakeup ji nyní následuje řada žen, které taky publikují své dvě tváře.

Přidáte se k nim i vy?