Lelanda zabila agresivní infekce Balamuthia mandrillaris, kterou se podle všeho nakazil před domem. Jelikož se chlapcův stav doma zhoršoval, odvezli ho rodiče do nemocnice a tam byl 14 dní hospitalizován. Rodiče u něj byli po celu dobu, v nemocnici přespávali, a přesto, že se snažili pomoci, museli se dívat, jak se stav jejich malého chlapce nezadržitelně zhoršuje.

Rodiče by ani v tom nejhorším snu nenapadlo, že zanedlouho jejich syn svůj boj s nemocí prohraje úplně.

Amber a Tim strávili v nemocnici veškerý čas a domů se vrátili až ve chvíli, kdy měli vybrat šaty, ve kterých Leland bude pohřben.

Ve chvíli, kdy přišli domů, zůstali v šoku, na stole je čekal dojemný vzkaz. Lelandova maminka Amber ho zveřejnila na Facebooku. „Pořád jsem s vámi. Mami, tati, děkuji vám. Miluji vás, sbohem.“ Leland ke vzkazu na rozloučenou nakreslil i srdíčko, do kterého vepsal: máma, táta, láska.

Věděl snad nemocný Leland, že se už domů nikdy nevrátí?

„Vzkaz na rozloučenou jsme našli na stole v obýváku. Nevíme, kdy ho napsal. Byl velmi výjimečné dítě. Budeme tě navždy milovat,“ napsala na Facebook Amber. „Nikdo by neměl pohřbít vlastní dítě. Stále si myslím, že je to jen zlý sen,“ dodala Lelandova matka Amber Shoemake.