Zajímalo vás někdy, jak asi žijí bezdomovci? Říkali jste si, že vyzkoušet se má všechno? Jste zvídaví? Pokud máte dost peněz, můžete se na tři dny stát regulérním bezdomovcem v ulicích amerického města Seattle. Jenom musíte zaplatit 2000 dolarů, což je v přepočtu téměř 40 tisíc korun.

Třídenní zážitek organizuje Mike Momany, dříve počítačový programátor, který podnikal ze svého obytného vozu, protože zjistil, že nájmy v Seattlu rostou do obrovských výšin. Tento rok v létě si ale vzal na dva měsíce volno a rozhodl se zjistit, jaké to asi je žít na ulici. Zážitek se mu natolik líbil, že se rozhodl poskytnout ho i ostatním. Když náležitě zaplatí.

Když zaplatíte, první den dostanete speciální identitu a speciální bezdomovecké oblečení. Momany vás pak odveze na oblíbená místa bezdomovců, abyste mezi nimi zapadli a vytvořili si základní kontakty. Večer vás pak nasměruje do ubytovny pro bezdomovce. Druhý den už je složitější, doporučuje přespat na lavičce v parku nebo pod mostem. Třetí den mohou zájemci vyzkoušet jídlo, které se rozdává bezdomovcům, a den končí k ránu, kdy se všechno oslaví u drinku a proberou se zážitky.

Proč ale tolik peněz? „Je to zážitek, který lidé jen tak nezískají,“ říká. Má i facebookovou stránku, kde se můžete přihlásit. A kolik lidí se už přihlásilo? Ehm, ani jeden.