Ano, jak se zdá, šťouchání na Facebooku, které se používalo zhruba tak před čtyřmi lety, pořád někdo čas od času používá. Ale je dost nebezpečné!

Kvůli šťouchání na Facebooku totiž můžete i umřít.

Scott Humphrey (27) a Richard Rovetto (29) bývali kamarádi. Jenže jednoho dne se Scott dozvěděl, že jeho největší kamarád Richard na Facebooku šťouchl na profil Scottovy přítelkyně, a to se mu ani trošku nelíbilo. I když šťouchání na Facebooku je jen jedno docela nevinné tlačítko, které může člověk stisknout vlastně i nevinně.

Scott Humphrey ovšem nevěřil, že by v tom šťouchnutí bylo něco nevinného a šel si to s kamarádem vyřídit ručně. „Když jsi takový můj dobrý kamarád, proč jsi šťouchal do mojí holky?“ zeptal se podle svědků Scott Richarda, než ho několikrát praštil do obličeje pěstí.

Richard spadl obličejem na betonový chodník. Byl v bezvědomí převezen do nemocnice, kde později zemřel.

Richard Rovetto, otec malého dítěte, měl krvácení do mozku a jeho život už nestihli zachránit ani doktoři v nemocnici. Scott Humphrey nejprve z místa činu utekl, ale nakonec se sám přihlásil na policii a svého činu lituje.

Soud ho nakonec odsoudil na čtyři roky ve vězení s argumentací, že šlo podle všeho o nešťastnou náhodu. „Neměl v úmyslu zabít ho. Součástí tragédie je, že je dílem náhody. Pokud by se dneska odehrála taková rvačka, ta osoba by se mohla zvednout a jít domů a policie by se o ní ani nedozvěděla.“