Pokud patříte ke klasickým Čecháčkům, kteří nedělají nic jiného, než že si stěžují na špatné životní podmínky, měli byste se nad sebou opravdu zamyslet. Z průzkumu společnosti Boston Consulting Group totiž jasně vyplynulo, že v Čechách se žije prostě fajn.

Tentokrát se analýza zaměřila na kvalitu života a porovnávala více než 160 států. A jak jsme dopadli? Pokud se na naši republiku podíváte z pohledu veřejně dostupných dat a porovnáme hrubý domácí produkt, stabilitu ekonomiky, situaci na trhu práce, kvalitu zdravotnictví, dopravu, veřejnou správu, vzdělání, ale i příjmy, zjistíte, že na tom zase tak špatně nejsme.

Česká republika se stala 25. zemí, ve které se žije nejlépe, a to vůbec není špatné hodnocení. Nejlépe se umístilo Norsko, Nizozemsko a Finsko. Pokud se podíváme na bývalé socialistické země, zjistíme, že dobrá životní úroveň je na Slovinsku.

Proto se zamyslete nad tím, co se ve světě děje a jak se máme u nás. Trocha vděku a uznání ještě nikdy nikoho nezabila. Čechy jsou perfektním místem pro život.