Belgické bezpečnostní složky ukončily operaci, při které v centru Bruselu hledaly islamistu jménem Salah Abdeslam. Po razii policie zadržela 16 lidí, Abdeslam ale mezi nimi není, podařilo se mu zmizet.

Belgický prokurátor Eric Van Der Sypt mimo jiné řekl, že při policejní operaci v Bruselu nebyly nalezeny žádné zbraně ani výbušniny. V bruselské čtvrti Molenbeek se podle něj střílelo, není ale jasné, kdo zbraně použil, píše iDnes.cz.

Belgický deník La Libre Belgique na svých internetových stránkách uvedl, že Abdeslama údajně vystopovali policisté v okolí Lutychu. Prý jim ale unikl a ujížděl ve voze BMW směrem do Německa. Oficiální zdroje tuto informaci nepotvrdily.

Zároveň se mezi novináře dostaly nové informace z německého Hannoveru. Psali jsme o sanitce, ve které měla být trhavina, a také o tom, že v Hannoveru se nemohlo konat fotbalové utkání mezi Německem a Nizozemskem. Na stadionu měla původně být i německá kancléřka Angela Merkel.

Němci nyní uvedli, že v podezřelé sanitce žádné výbušniny nebyly. Ani se neví, kdo informaci o možném útoku na stadionu mezi policisty vypustil. Nikdo nebyl ani zadržen. Vše tedy vypadá na planý poplach.