Zoey neztloustla jen tak pro nic za nic. Jednoho dne jí lékaři sdělili, že její první dcera je vážně nemocná. Diagnostikovali jí zánět kostní dřeně v holeni. Holčička bojovala v nemocnici tři měsíce o život, přičemž Zoey u ní seděla dnem i nocí. „Řekli mi, že Keira nepřežije. Bála jsem se usnout. Chtěla jsem být pořád s ní. Řekli, že když přežije, tak určitě nebude chodit,“ řekla Zoey v rozhovoru pro Daily Mail.

U nemocničního lůžka dcery seděla několik měsíců a neřešila, jak vypadá. Jedla jídlo z automatů a nemocničního bufetu. Když už se z nemocnice dostala ven, zamířila do prvního fast foodu, na který narazila. Špatná psychika kvůli stavu dcery a nezdravý způsob stravování se podepsaly nejen na její váze, ale i sebevědomí.

Keira nakonec navzdory očekávání lékařů nemoc porazila. Zoey ale stále přibírala. S partnerem se jí podařilo znovu otěhotnět, poporodní kila neřešila a radovala se z rodiny.

Zlom nastal ve chvíli, když s dětmi jela do Legolandu. Snažila se nasoukat do atrakce, ale přes břicho ji nemohla zavřít. Řekla si proto dost a rozhodla se, že se sebou musí něco udělat. Začala navštěvovat terapeutickou skupinu lidí, kteří měli stejné problémy s váhou, změnila jídelníček a začala cvičit. Za rok ji její okolí nepoznávalo. Ze Zoey se stal nový člověk. „Najednou se cítím dobře, nestydím se jít s dcerami do bazénu. Vím, že se za mě dcery nemusí stydět,“ říká dnes spokojená maminka, která za rok úsilí zhubla třicet kilo.