Nezasvěcenému pozorovateli může připadat, že mezi striptýzem a takzvanou burleskou není v zásadě žádný rozdíl. Pravý opak je však pravdou. Burleska je mnohem zábavnější a jde o samostatný kabaretní žánr s dlouhou historií.

Burleska byla populární zejména v třicátých letech minulého století a v současné době opět zažívá svůj velký boom. Fotograf Sean Scheidt se rozhodl ukázat, jak jednoduché je udělat z úplně obyčejné ženy (či muže) burleskní tanečnici (tanečníka) – stačí vhodné oblečení, trocha make-upu a hodně fantazie.

„Pokud jde o nahotu a její smysl, burleska a striptýz se značně liší. V burlesce umělci své tělo používají jako nástroj konfrontace publika a často se tímto způsobem snaží upozornit na některá stále přetrvávající sexuální tabu,“ vysvětluje Sean.

Jak se sami můžete přesvědčit v naší galerii, Seanovi se jeho kolekce „Burlesque“ opravdu povedla – v mnoha případech je těžké uvěřit tomu, že fotografie „po“ skutečně zobrazuje toho stejného člověka jako fotografie „před“.

„Doufám, že díky mému projektu si lidé uvědomí, že posuzovat druhé na základě prvního dojmu může být hodně zavádějící,“ dodal Sean.