Pokud vás zajímá, jak se se můžete o svůj chrup starat sami doma, máme pro vás pár odzkoušených a zaručených triků. Rozhodně ovšem nepodceňujte navštěvovat minimálně dvakrát do roka zubaře, který vaši práci ještě zdokonalí.

Pokud jde o zubní kámen, je to buď žlutá, nebo hnědá minerální usazenina na zubech, která posléze vede až k paradentóze. Proto je nutné kámen pravidelně odstraňovat, což můžete i vy sami doma. Sice žádná z metod neodstraní kámen tak rychle jako váš zubař, ovšem nemusí pršet, stačí když kape.

Pro odstranění zubního kamene budete potřebovat peroxid vodíku, vodu, jedlou sodu, sůl, antiseptickou ústní vodu, dentální sběrač a kartáček. Zde máte pár tipů:

  1. V hrnečku si smícháte peroxid s teplou vodou, a to v poměru půl na půl, a propláchnete si ústa. Potom si ústa propláchnete čistou studenou vodou.
  2. Vypláchněte si ústa přírodní antiseptickou ústní vodou každý druhý den.
  3. Můžete použít také dentální sběrač, kterým si obrousíte zubní kámen ze zubů. Dávejte pozor, ať nepodráždíte a nepoškodíte své dásně.

K získání zářivě bílého úsměvu vám pomůžou tyto zaručené triky.

  1. Konzumace sýru

Sýr švýcarského typu nebo čedar před každým jídlem napomáhá neutralizovat kyseliny, které vytvářejí zubní kámen. Dokonce vám tyto kyseliny tlumí i zápach z úst.

  1. Jahody a rajčata

Právě tyto suroviny jsou bohaté na vitamin C a udrží vaše zuby zdravé a bílé. Pomáhají vybělit chrup a dokonce změkčují zubní kámen. Pro zvýšený efekt je vetřete přímo na zuby a nechte 5 min. působit.

K zářivě bílému úsměvu vám pomůže samozřejmě pravidelná hygiena, tzn. čistit si zuby každý den, pravidelně používat dentální nit a ústní vodu.