Timothy Allen (40) zavraždil svoji manželku Samanthu Ho (39) u jejich domova St. Neots v Cambridgeshire v srpnu loňského roku. Její hlava a tělo byly objeveny na různých místech. Žena zemřela po více bodných ranách na krku, muž ji pak nejspíš rozřezal.

Pár, který se setkal na univerzitě v roce 1995, se 29. srpna společně díval na televizi, když v tom Allen viděl nějaký blud ve své hlavě a vrhl se na svoji ženu. Nejspíš byla spouštěčem soutěž X Factor.

Allen potom sám přiznal, že viděl tanečníky jako loutky, které řídil loutkář, a věřil, že to se může stát i jemu a jeho ženě. Tak vzal osud do svých rukou. Když ho žádala, aby ji nezabíjel, stejně pokračoval. Hlasy mu prý řekly, aby udělal to samé, co viděl v televizi. Jenže v soutěži se jednalo o taneční vystoupení a o trik. Nejspíš muž bodl i sám sebe.

I když se Allen nejdřív k vraždě nepřiznal, podle státních zástupců byl nepříčetný. Lékařské zprávy ukázaly, že trpěl sérií psychických problémů včetně paranoidní schizofrenie po tom, co v roce 2004 boural na motorce. Samantha ho milovala a podporovala, a on se jí za vše odvděčil vraždou.

„Byl to strašný čin, zabil svoji ženu, kterou miloval a ona ho milovala také,“ řekl soudce. Podle všech byli Samantha a Timothy milující se pár, který dobře fungoval až do roku 2004, kdy měl Timothy nehodu na motorce. Nehoda mu spustila těžkou duševní nemoc. „Je to jeden z těch smutnějších případů, který musel soud řešit,“ řekl soudce.