Kdo chce ve Venezuele něčeho dosáhnout, musí se z něj stát buď herec soap opery, fotbalista, překupník drog nebo Miss. Země trpí velkou chudobou a pro mnohé mladé je tohle jediná cesta. Jihoamerická země je vyhlášená svými krasavicemi, které se pravidelně umisťují na vrcholu mezinárodní soutěže krásy, ale za vším hledej většinou šikovného chirurga.

A taky venezuelskou missí školu.

Aby dívky v té obrovské konkurenci uspěly, protože je to pro ně většinou jediná šance, jak odejít z chudé čtvrti, pro krásu doslova trpí. Tak například v Caracasu je vyhlášená akademie, kde vás připraví na vaši příští dráhu ošerpované slečny, ale musíte být z pěkně tvrdého těsta.

Mezi běžné praktiky patří například našívání síťky na jazyk, jako se tím pochlubila finalistka jednoho ročníku Wi May Nava. Síťka znemožňuje rozkousat jídlo, takže může přijímat jen tekutou stravu. Wi také během reportáže pro televizi zmínila, že dívky si nechávají operovat střeva, aby nemohly jíst, a samozřejmostí jsou plastické operace, hlavně velká prsa.

Vše jde z kapes rodičů, kteří se často zadluží na celý život a doufají jedině v to, že se z jejich dcery stane modelka a všechny peníze jim vrátí. Dívky jsou do missí školy posílány kolikrát už v pubertě, výjimkou nejsou ani patnáctiletá děvčata, která ihned podstupují plastiky obličeje, prsou a vyjímání střev.

Pro krásu cokoliv!