Bronz pro hokejisty se nekoná: Češi v těžkém zápase prohráli s Kanadou 4:6

Zdroj: Profimedia.cz
Sen o olympijském kovu se po sobotním zápasu s Kanadou českým hokejistům rozplynul před očima. Náš tým nedokázal rychlým Kanaďanům vzdorovat a hned v první třetině inkasoval dvě branky. Bronz tak nakonec bere země javorového listu.

"Pokud neuhrajeme medaili teď, už ji neuhrajeme dalších dvacet let. To vám říkám," prohlásil někdejší trenér národního týmu Alois Hadamczik několik hodin před utkáním. Doufejme, že se ve své prognóze mýlí. Češti hokejisté totiž Kanadě podlehli a jedou z Pchjongčchangu bez olympijského kovu.

Bronz po velmi složitém zápasu berou kanadští hokejisté. Čechům se začalo více dařit až v poslední třetině. Třetí gól Martina Erata rozhodčí bohužel neuznali. V té chvíli český národní tým prohrával s Kanadou 2:5. Na těchto číslech se stav nezastavil, utkání skončilo 6:4 pro Kanadu.

Za nás skórovali třikrát Červenka a jednou Růžička, ale nestačilo to. Opět se tak naneštěstí potvrzuje, že postavení hokejové velmoci už Česko dávno ztratilo. Snahu ale naši hokejisté předvedli a patří jim uznání za to, že se do poslední chvíle nevzdali a bojovali.