Nekonečná otázka, jestli je naše druhé největší město v České republice ještě město, nebo už je to zatáčka u Vídně, byla konečně zodpovězena. Brno a jeho mindrák srazil na kolena americký server Puget Sound Business Journal, který se věnoval kauze výstavby distribuční haly Amazonu.

Město opět odmítlo, ale v USA měli jasno. O Brně napsali, že je to „village“, což je v angličtině vesnice, a ještě navíc že leží u Prahy. Chápeme, že 250 kilometrů pro průměrného Američana žijícího někde v utažských horách nebo ve stepi na Středozápadě je to, co by kamenem dohodil, a ani navíc určitě netuší, že existují ještě i nějaké jiné země nebo dokonce i světadíly.

U žurnalistů je tohle pochybení ale trochu trapas, minimálně vygooglovat se to dá a Brno má svou stránku na Wikipedii v angličtině, stačí si to jen umět přečíst.

Druhý zásah dostalo Brno od serveru Huffington Post, který město Brno, pardon vesnici Brno, popisuje jako Antiprahu, ale doporučuje návštěvu s tím, že pivo je tam levnější než voda a lidé se tam neprodírají houfem turistů jako v Praze.

Možná právě proto, že do Brna nikdo nejezdí. Co by tam taky dělal.