Na argentinské pláži byste se v tuto chvílí asi sluníčku jen těžko vystavili. Hemží se to tam totiž miliony brouků, černých nosorožíků, a někteří lidé věří, že bude konec světa. Roj brouků je navíc jen 57 kilometrů od Buenos Aires, tedy hlavního města.

Fotografie jsou totiž velmi děsivé a brouci lezou úplně všude. Jsou skoro na každém centimetru čtverečním. Vypadá to, jako by tam byl položen obří černý koberec. V Argentině se s těmito brouky setkali vůbec poprvé.

Vědci zatím netuší, co brouky vede k tomu, aby se shromažďovali na plážích v Argentině, ale lidé o nich hojně diskutují na sociálních sítích. A vznikají tak i mnohé teorie. Někteří si myslí, že se blíží konec světa a brouci nás mají varovat, že soudný den nastane brzy. Jiní si zase myslí, že invaze vznikla v důsledku zemětřesení, které bylo v oblasti těsně před touto událostí.

Zajímavé ale na tom všem je, že se jedná o brouka, který když vyleze ze země, zanedlouho umírá. Nosorožíci totiž žijí jako larvy dva roky pod zemí, pak se změní v brouka a žijí zhruba 4 dny!

Jak je tedy možné, že se těchto brouků najednou vyskytlo tolik na stejném místě? Navíc bible zmiňuje znamení, která konec světa provázejí. Mezi ně patří například hladomor, zemětřesení, války či nemoci.

Místní obyvatelé brouky sbírají do velkých pytlů a prodávají je po kilech. Podle některých lidí jsou totiž přípravky vyrobené z těchto brouků účinné proti rakovině a dalším nemocem.