Když se minulý týden v tisku objevila zpráva, že nějaké bezcitné prase utýralo na louce koně, říkali jsme si, že vám nemusíme na web eXtra.cz servírovat každý hnus, který se v Česku stane.

Říkali jsme si, že kusy masa ze živého zvířete odřezával zřejmě nějaký duševně chorý mrzák, a čekali jsme, zda ho náhodou policisté nedopadnou. Jenže o tom, že mladík neskončil za mřížemi, už napsat musíme.

Policisté odvedli dobrou práci a dopadli hajzlíka (je mu 23 let), který u obce Kravaře brutálně utýral koně.

Přiznal se, že koně nalákal na rohlíky, pak mu dal smyčku kolem krku a odkrájel z něj 4 kilogramy masa. Až pak se rozhodl, že ho přeci jen podřízne.

„Přiznal se k tomu, že koně usmrtil. Vysvětlit své pohnutky ale nedovedl. Do protokolu uvedl jen to, že měl v pátek 29. května velmi špatný den,“ uvedla pro Právo českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Pokud si myslíte, že úchylná bestie patří za mříže, pak máte jiný názor než státní zástupce. Ten totiž zvrhlíka do vazby neposlal a mladík tak běhá dál po svobodě.

Policisté sice státního zástupce doslova prosili, že šílenec by neměl chodit mezi lidmi, ale ten se jejich přání vysmál. Lidem prý nebezpečný není, a tak se bude dál čekat, co udělá příště.

Pokud vůbec začne nějaký soud, tak muži hrozí za bestiální umučení koně tři roky natvrdo.