Glenn Buratti je malý chlapec z Floridy, který trpí lehkou formou autismu a epileptickými záchvaty. Jeho matka mu k šestým narozeninám chtěla uspořádat oslavu a rozeslala pozvánky šestnácti dětem z jeho třídy. Jaké bylo ovšem nemilé překvapení – ani jedno z nich se na narozeninové akci neukázalo.

Přesto se žena nevzdala. Na místní facebookovou skupinu zveřejnila vzkaz: „Vím, že je možná hloupé tohle rozkřikovat, ale moje srdce je zlomené kvůli mému synovi. Celou jeho třídu (16 dětí) jsme pozvali na oslavu jeho šestých narozenin. Nikdo nepřišel.“

A hned nato se začaly dít věci!

Po napsání příspěvku na sociální síť se u Burattů objevily děti z blízkého sousedství i se svými rodiči. Radost chlapci ale přišli s hromadou dárků udělat také místní policisté a hasiči. Glenn si tak mohl zblízka prohlédnout hasičskou techniku nebo si sednout do policejního auta. Šerif také vyslal helikoptéru, která nad místem oslavy proletěla.

I když tomu ignorance rodičů a dětí z jeho třídy první nechtěla, malý klučina nakonec prožil úžasnou oslavu svých šestých narozenin!