Modelka, mladá maminka syna Kryšpína a asi už definitivně bývalá rebelka Agáta Prachařová (31) má dobré srdce a na Mikuláše vyrazila za onkologicky nemocnými dětmi do Fakultní nemocnice Motol.

Tuto tradici každoročně pořádá Vendula Pizingerová (Svobodová) skrz svoji nadaci Kapka naděje. Do role Mikuláše, čerta a anděla si pokaždé vybere jinou známou osobnost, která udělá malým pacientům a jejich rodinám radost, a to nejen bohatou nadílkou.

Letos se Mikulášem stal Libor Bouček (36), čertem Vašek Noid Bárta (36) a druhým andělem Vendula Pizingerová (44), která nemohla chybět.

Agáta byla z celého zážitku z dětského onkologického oddělení naprosto dojatá a uvědomila si, že zdraví není automatické a že jde o ten nejvzácnější dar na světě…

„Uvědomuju si, jaký blbosti řešíme. Přijde mi samozřejmé, že mám zdravé dítě, řeším, zda mu k Vánocům mám koupit boty nebo lego, ale tyhle maminky mají jediné přání. Aby měly zdravé dítě… V autě to myslím půjde ven, to ty slzy neudržím“ komentovala Agáta své dojmy pro Super.cz.

Doufáme, že u tohoto uvědomění nezůstane jen ta naše Agátka, ale co možná nejvíce lidí po celém světě. Važme si každého dne a užívejme si klidu a míru v atmosféře vánočních svátků.