Stacy diagnostikovali podivnou nemoc před sedmi lety. Podle informací Daily Mailu měla mít v těle masožravého parazita. Následkem toho přišla postupně o obě nohy od kolen dolů. Ale ona to jen tak nevzdala. Místo toho se vrhla na focení a už si jí začínají všímat i první firmy. Zatím sice fotila jenom v rodném Skotsku, ale kdo ví? Třeba se její fotky začnou objevovat na billboardech ve všech módních metropolích!

Dívka se zatím věnuje studiu molekulární biologie a ve volném čase se snaží podpořit dívky, aby se za své postižení nebo vady na kráse nestyděly. „Podle posledních studií má jeden člověk ze šesti nějakou tělesnou vadu. Kde jsou všechny ty modelky s postižením? Když jsem začínala, neměla jsem ani žádný vzor,“ stěžuje si Stacy, která chce situaci brzy změnit.

Na svou nemoc a pobyt v nemocnici se snaží zapomenout. „Přišlo to z ničeho nic. Nejdřív si doktoři mysleli, že mám nějakou obyčejnou infekci. Až na rentgenu se zjistilo, že mi z kostí nezbylo skoro nic. Začali mi amputovat jednu nohu. Kousek po kousku. Tu vzali prst a tu zase patu. Nakonec se rozhodli uříznout všechno pod kolenem, aby se nákaza nešířila. Samotná amputace mi nevadila tak jako pobyt v nemocnici. Nesnáším ten pocit být nemocná a navíc jsem se tam pekelně nudila,“ vzpomíná odvážně mladá dívka.

Jejím hlavním cílem je teď dokončit studia a mezitím pokračovat ve focení. Chce dnešním mladým dívkám ukázat, ze modelky nemusejí být jenom ta dokonalá stvoření, jaká známe z přehlídek.