Neobvyklá mateřská znaménka nejsou nic, za co byste se měli stydět! To nám aspoň dokazují další a další jedinci, kteří jdou s kůží na trh a své kožní defekty namísto úzkostlivého schovávání staví na odiv.

Naposledy jsme tu měli profesionální kanadskou tanečnici s obřím znaménkem na tváři, která odmítá podstoupit plastickou operaci a na své znaménko je pyšná.

Rozbořit tabu se rozhodl také pětadvacetiletý student z New Yorku. Na internetu vyvěsil fotky své pravé paže, která je celá pokrytá pigmentovými skvrnami. Jacob, jak zní mužovo jméno, se ale rozhodl pro opravdu originální způsob, jak se s anomálií na těle vypořádat. Velké fleky si totiž obtáhl propiskou a na ruce si tak vykreslil mapu!

Mateřské znaménko rázem vypadá jako efektní kérka, která budí spíš závist než posměch.

Jacob se nicméně nechal slyšet, že si se znaménkem v životě hodně vytrpěl a dlouho mu trvalo, než se s ním naučil žít. Kožní vada ho zároveň naučila pohlížet jinak i na ostatní a nesoudit je na první pohled. Pro ostatní postižené má poté následující vzkaz: „Vaše mateřské znaménko vás definuje jenom tolik, kolik mu dovolíte.“