Každý fanoušek seriálu Hra o trůny má svou oblíbenou postavu. Dokáže zpaměti odříkat její příběh, celý rodokmen, ví, k jakému domu náleží a kolik lidí zabila. Ale co herci, kteří vdechli život do svých postav a zprostředkovávají nám tuto prvotřídní zábavu? Dokázali byste je poznat na ulici? Pojďme se na to podívat!

1. Bez špinavého plnovousu, dlouhých šedivých vlasů a koruny Severního království bychom krále Baratheona rozhodně nepoznali! Bez špinavého plnovousu, dlouhých šedivých vlasů a koruny Severního království bychom krále Baratheona rozhodně nepoznali!

2. Konečně mrtvý po čtyřech sezonách – tak dlouho ve světě Her o trůny vydrží opravdu málokdo! Nestráví-li Rory v maskérském křesle alespoň dvě hodiny, zjizvený a popálený obličej chladnokrevného zabijáka ze seriálu skoro nepoznáte! Konečně mrtvý po čtyřech sezonách – tak dlouho ve světě Her o trůny vydrží opravdu málokdo! Nestráví-li Rory v maskérském křesle alespoň dvě hodiny, zjizvený a popálený obličej chladnokrevného zabijáka ze seriálu skoro nepoznáte!

3. Mocný válečník Khal Drogo a nešťastný manžel dračí mámy nevypadá až tak hrozivě bez tučného make-upu a odhalených prsních svalů. Herce jste mohli poznat ze snímku Barbar Konan. Mocný válečník Khal Drogo a nešťastný manžel dračí mámy nevypadá až tak hrozivě bez tučného make-upu a odhalených prsních svalů. Herce jste mohli poznat ze snímku Barbar Konan.

4. Je to dračí máma? Není to dračí máma? I bez platinových copů, obřích draků a armády za zády vybojovala Emilia Clarke titul nejžádanější ženy na zemi! Je to dračí máma? Není to dračí máma? I bez platinových copů, obřích draků a armády za zády vybojovala Emilia Clarke titul nejžádanější ženy na zemi!

5. Ve skutečnosti představitelka Margaery Tyrell Natalia Dormer není žádná princezna. S vyholenou půlkou hlavy a piercingem vypadá jako holka, kterou potkáte na CzechTeku. Ve skutečnosti představitelka Margaery Tyrell Natalia Dormer žádná princezna. S vyholenou půlkou hlavy a piercingem vypadá jako holka, kterou potkáte na CzechTeku.

6. Tenhle fešný herec rozhodně nevypadá jako stárnoucí manipulátor a majitel bordelů Petyr Baelish, ale spíše jako mladý a nadějný módní návrhář. Tenhle fešný herec rozhodně nevypadá jako stárnoucí manipulátor a majitel bordelů Petyr Baelish, ale spíše jako mladý a nadějný módní návrhář.

7. Nejkrásnější žena a zároveň matka veškerého zla v Sedmi královstvích. Nestyda, co obcuje s vlastním bratrem. O její postavě se nemluví jinak než jako o „zlé k*rvě“. S kaštanovými vlasy a úsměvem na tváři byste ji nepoznali ani zblízka! Nejkrásnější žena a zároveň matka veškerého zla v Sedmi královstvích. Nestyda, co obcuje s vlastním bratrem. O její postavě se nemluví jinak než jako o „zlé k*rvě“. S kaštanovými vlasy a úsměvem na tváři byste ji nepoznali ani zblízka!

8. Přerostlá blondýna, co nahání strach i těm nejlepším rytířům v Sedmi královstvích. Je navíc tak ošklivá, že se ji ani nikdo nepokouší znásilnit. Ve skutečnosti je tento pořádný kus ženy celkem milé stvoření, umí se dokonce i usmívat! Přerostlá blondýna, co nahání strach i těm nejlepším rytířům v Sedmi královstvích. Je navíc tak ošklivá, že se ji ani nikdo nepokouší znásilnit. Ve skutečnosti je tento pořádný kus ženy celkem milé stvoření, umí se dokonce i usmívat!

9. Tenhle milý pán je něco jako Voldemort – představuje nejvyšší instanci zla v seriálu Game of Thrones. Tenhle milý pán je něco jako Voldemort – představuje nejvyšší instanci zla v seriálu Game of Thrones.