Alexandre Dupoy je známý francouzský sběratel sexu a erotiky. On sám tvrdí, že sbírá takové to staré pornografické smetí. Jeho obchůdek Les larmes d'Eros mnozí považují za nejkrásnější muzeum sexu na světě.

Dnes vám ukážeme sadu starých fotek, na kterých jsou zachycené převážně pařížské prostitutky. Ale Dupoyova kolekce je daleko rozmanitější. Znalci ocení jeho černobílé fotky, které zachycují pravěk BDSM subkultury. Pořádně peprný je také cyklus snímků, které vznikly v asijských nevěstincích.

Fotografie, na které se můžete podívat v naší galerii, sběrateli věnoval podivín, kterého známe pod pseudonymem Monsieur X. Tento pán v roce 1975 předal Dupouyovi kufr plný černobílých fotek. Pán věděl, že se blíží jeho konec, a nechtěl, aby kufr s pikantním obsahem shnil někde na půdě.

Většina fotek zachycuje nemravný život v ulici Rue Pigalle. Dupouy tyto snímky vydal v roce 2014 v knize La Manufacture Books.

„Typická pařížská prostitutka z počátku 20. století byla holka z vesnice, která do Paříže vyrazila, aby uživila svou rodinu. Měla hlad, byla jí zima, a když měla štěstí, tak se jí ujala Madam. Dala jí teplo, střechu nad hlavou a seznámila s dalšími holkami, které na tom byly stejně,“ říká v rozhovoru pro Vice.com Dupouy.

Holka, která nabízela svůj klín, vydělala tehdy desetkrát víc než obyčejný dělník. Existovaly sice už kondomy, ale nikdo je nepoužíval. Holky totálně zanedbávaly hygienu a vaginu si po styku jen otřely mokrou houbičkou. Kdo nedostal syfilis při první návštěvě bordelu, ten si mohl gratulovat.