PIVO

Nikoho asi nepřekvapí, že pivo je tak nějak v hlavní roli. Pakliže nás už v cizině znají a vědí, že existujeme, je to většinou právě díky zlatavému moku. Autor článku, který má pomoci cizincům seznámit se s naší zemí, nezapomíná upozornit na slavný Pilsner Urquell, který je pojmenovaný podle českého města Plzeň. 

MÁK

Věděl někdo, že jsme jedním z největších producentů máku na světě? My ne. To nám museli říct až v článku pro turisty. 

NÁBOŽENSTVÍ

Česká republika patří mezi země s největší hustotou kostelů na světě, paradoxně jsme ale čtvrtou nejméně náboženskou zemí. Za Estonskem, Švédskem a Dánskem. 

HOKEJ

Nejvíce se v diskuzi podivují lidé nad tím, že českým národním sportem je hokej. Údajně o tom cizinci nikdy neslyšeli, což je dost s podivem, když český hokejový tým vyhrál 6 mistrovství světa a 1 zlatou olympijskou medaili. 

HOLKY

„O českých ženách se často říká, že jsou nejkrásnější na světě,“ píše se doslova v průvodci. Tak jsme si hezky pohladily ego, co, dámy, a můžeme pokračovat. Karolína Kurková

ŠKODA

Ano, jsme domovem Škodovky a jsme na to pyšní. Dokonce jsme jedním z největších výrobců automobilů na počet obyvatel na světě. 

KONTAKTNÍ ČOČKY

Také jsme svou troškou přispěli ke zlepšení světa díky vynálezům. Tím nejznámějším jsou kontaktní čočky, ale je to také například kostka cukru nebo semtex. 

PAMÁTKY

Na závěr nezbývá nic jiného než zmínka o 12 místech zapsaných do světového kulturního dědictví UNESCO. 

Ještě by si cestovatelé do našich končin mohli zapamatovat, že Československo se rozdělilo před dvaadvaceti lety a nyní jsme opravdu už jen Česká republika, a hned by bylo na světě líp.