7. Nikdy nepřiznané plastiky a štědré kosmetické zásahy

Když se podíváte na Johna Travoltu (59), i člověk s deseti dioptriemi na jednom oku a šedým zákalem na druhém musí poznat, že jeho tvář se rozhodně nezměnila jenom věkem. Travolta podstoupil hromady nepřiznaných plastik, liftingů a hlavně nastřelování vlasů. Pořád tvrdí, že jsou jeho. Aha.

6. Scientologická církev

Spolu s Tomem Cruisem se můžou oba chytit za ruce. Travolta patří mezi největší zastánce této uměle vytvořené sekty (i když všechny její ovečky se snaží tvrdit, že je to náboženství) a kolik jim odvádí peněz, to ani raději nechtějte vědět. Cruise kvůli scientologii už přišel o o tři manželství, Travolta má namále celý život. Jeho manželka Kelly Preston patří do sekty také, ale její blízká kamarádka Nicole Kidman, Cruisova bývalá žena, se jí snaží celou dobu otevřít oči.

5. Homosexualita

O tom se v Hollywoodu jenom špitá, ale rovnou celé legendy. Růžová mafie vládne i ve světě stříbrného plátna a Travoltovi fanoušci i odpůrci se vždy divili, jak se bývalá hvězda 80. let dokázala zase vrátit na plné výsluní i poté, co si Travolta zahrál v nemnoha propadácích.

4. Sexuální obtěžování

Jeden z nejpropíranějších skandálů Johna Travolty. Čelil obvinění čtyř masérů ze sexuálního obtěžování a v klubech v Los Angeles jim za jejich vstřícnost a mlčenlivost nabízel horentní sumy. Jenže pak promluvil jeden a najednou se přidali všichni. Ten první dostal nejspíš málo zaplaceno, takže svým mluvením si vydělal daleko víc. Když došlo ke konfrontaci, najednou nikdo z nich nechtěl vypovídat. Buď je Travolta uplatil miliony, nebo je zadarmo povozil na ocásku svého… boeingu, přece.

3. Johnny dělá travesti show

Vrcholná ostuda. Travoltu nachytali v jednom losangeleském nočním klubu zmalovaného jako ukrajinskou hampejznici a v dámských šatech. A rozhodně si tam neodskočil z natáčení filmu. Skandál, ještě navýšený o homosexuální drby, velmi mocně otřásl jeho pověstí.

2. Nikdy nedokončený rozvod

Právě usvědčující fotky, že se Travolta potlouká po barech v převleku za ženskou, byly poslední kapkou do manželství Johna a Kelly Preston. Herečka, která zřejmě celý život v tichosti toleruje jeho zálibu v mužích, se od Travolty odstěhovala a žádala o rozvod. Pomáhala jí s tím právě Nicole Kidman, která svou přítelkyni chtěla dostat z vlivu nejen růžové, ale i scientologické mafie. Nakonec však zasáhla nějaká sektářská vyšší moc a Kelly se poslušně vrátila domů. Zase je vše krásně duhové, heterosexuální a společně scientologické.

1. Smrt šestnáctiletého syna

Není horšího trestu, než když rodič přežije své dítě. Travoltův syn Jett (†16) zemřel v roce 2009 na vánoční dovolené na Bahamách. Trpěl od narození Kawasakiho chorobou, která se projevuje zánětem stěn tepen nebo zvětšením lymfatických uzlin. Po jeho smrti byl Travolta nucen přiznat, že jeho syn byl navíc autista, a dokonce čelil i se svou ženou obvinění, že mu při záchvatu, během kterého zemřel, neposkytli první pomoc. Oba čelili vydírání a dokonce se museli kvůli smrti syna soudit. Dodnes se přesně neví, co Jetta vlastně zabilo.