Šestadvacetiletá psychicky nemocná žena se od okamžiku, kdy se její jméno objevilo v médiích, stala momentálně doslova nejnenáviděnější osobou v Česku.

Barbora Orlová v úterý ráno vnikla spolu se studenty do žďárské střední školy, kde v šatnách zaútočila na studentky, které ohrožovala nožem. Na pomoc jim šel šestnáctiletý Petr Vejvoda, jehož Orlová bodla do krku a hoch na vykrvácení zemřel.

Za svou statečnost, za niž zaplatil životem, by měl obdržet příští rok dle slibu prezidenta Zemana medaili za hrdinství in memoriam, jeho pozůstalá rodina by také mohla za syna dostat Cenu Michala Velíška, která se též uděluje za statečnost.

Veřejnost podporuje svými vzkazy Petrovu rodinu a vzdává mladíkovi hold, zato ale pro jednání Orlové nemají moc pochopení, ač je žena psychicky nemocná schizofrenií, jednou z nejsložitějších duševních chorob vůbec. A pochopení nemají ani pro lékaře, kteří ji z opavské léčebny propustili do ambulantního léčení.

Čí je tahle obrovská tragédie vlastně chyba, na to se těžko hledá odpověď, ale nejspíš se jedná o celkové selhání systému, kdy lékaři zase jen postupovali podle zákona.

Sedm nejdrsnějších vzkazů čtenářů pro Orlovou a osoby odpovědné za její léčbu najdete v galerii bez našeho komentáře.