Neuvěřitelně silná je například fotka Kathrine Virginia Switzer (68). Jedná se o americkou spisovatelku, televizní komentátorku a maratonskou běžkyni, která se stala první ženou v historii, jež v roce 1967 se startovním číslem běžela Bostonský maraton. Stalo se tak pět let předtím, než ženy získaly oficiální povolení v tomto běhu závodit. Kathrine se přihlásila pod jménem „K. V. Switzer" a běh dokončila zhruba v čase 4 hodiny a 20 minut. Během toho se ji pokusilo několik organizátorů násilím zastavit, ale Katharine se nedala.

Další zajímavou ženou na historických fotografiích je Annette Kellerman. Australská profesionální plavkyně, hvězda varieté, herečka a spisovatelka, která začala propagovat nošení plavek. Byla ovšem v roce 1907 zadržena za nemravnost, ženy ale následovaly jejího příkladu a přestávaly postupně nosit tehdy předepsané kalhoty a raději vybíraly jednodílné plavky, které právě Annette nakonec prosadila.

Nejen silná témata a silné osobnosti jsou zachyceny na historických fotografiích. Například fotografie zaměstnanců Disneylandu v kantýně z roku 1961 je úsměvná, ale zároveň jste při pohledu na ni rádi, že se dochovala.

Nejzajímavější z našeho výčtu fotografií je ta, na které sedí na první pohled obyčejná stařenka. Její jméno Hannah Stilley vám skoro určitě nic neřekne. Přesto se jedná velmi pravděpodobně o nejdříve narozeného člověka, který byl kdy vyfocen a jehož fotografie se zachovala. Hannah se narodila v roce 1746!

Ze starých fotografií týkajících se celebrit se zachovala například ta, na které je Elvis Presley v roce 1958 zachycen při nástupu do armády.

Beatles hrající v roce 1961, tedy rok a půl před tím, než se stali globálními hvězdami, pro 18 lidí v klubu Aldershot. Tomu se snad ani nechce věřit.

A Beatles ještě jednou. Tohle jsou totiž brýle Johna Lennona, ve kterých byl zavražděn. John se prosadil také jako malíř, herec, spisovatel a politický aktivista. Významným způsobem ovlivnil vývoj rockové hudby 20. století. Osudný den pro něj byl 8. prosinec 1980, kdy se stal obětí atentátu, když se vracel z autogramiády. Před branou jeho newyorského bytu ho těžce postřelil duševně nemocný Mark David Chapman, kterému se několik hodin předtím podepsal na své nové album Double Fantasy. Tyto brýle měl na sobě.