To, že jsou slavní, neznamená, že jim bude vše odpuštěno. Tolerovat se dá špatné parkování, ale alkohol za volantem rozhodně ne. Kdo z našich slavných lidí sedl za volant opilý a ohrozil tak bezpečnost svoji i ostatních?

1. Ewa Farna (20)

Zpěvačka před dvěma lety bourala po oslavě maturity. Farna sjela z cesty, auto se převrátilo přes střechu a zpěvačka naštěstí vyvázla s otřesem mozku a s několika menšími zraněními. Policistům tvrdila, že před jízdou nepila, ale nadýchala 0,8 promile. Po patnácti měsících jí vrátili řidičák.

2. Filip Renč (48)

V roce 2010, na den svých 45. narozenin známý režisér boural se svým autem na jedné pražské křižovatce a z místa nehody ujel. Policisté ho ale za pár minut dopadli. Veřejnosti pak Renč předkládal několik verzí, které vzájemně neseděly. Navíc odmítl dechovou i krevní zkoušku, což je samo o sobě dost podezřelé. Kvůli tomu mu policie nemohla prokázat řízení v opilosti, pouze mu odebrala řidičák. Vzhledem k incidentu ale autorovi reklamních spotů Nemyslíš – zaplatíš zrušilo ministerstvo dopravy spolupráci.

3. Petra Faltýnová (36)

Modelka a bývalka Leoše Mareše se po večírku, kde pila, vracela domů svým vozem. Zastavili ji ale policisté a Petra podle informací Blesku nadýchala tři různé hodnoty a nakonec odmítla krevní testy. Policisté Faltýnové sebrali řidičský průkaz.

4. Roman Zach (41)
Známý herec v březnu 2011 naboural se svým autem v obci Žďár na Rakovnicku do kamionu. Z místa nehody chtěl ujet, policie mu naměřila 2,48 promile. Rakovnický soud mu uložil zákaz řízení na dva a půl roku a peněžitý trest padesát tisíc korun.

5. Miroslav Hrabě (33)

Herec podle super.cz loni na podzim pod vlivem alkoholu naboural v centru Prahy do svodidel. Vracel se prý z večírku a ve voze měl i svou tehdejší přítelkyni Miriam Bittóvou, auto bylo po nárazu na odpis.