1. Veselá setkání třetího druhu

Jakoby měl přijít konec světa nebo by lidstvo mělo hromadně podlehnout pandemii smrtelné chřipky, najednou vás všichni kontaktují za účelem předvánočního setkání. To se jako už po novém roce nemůžeme vidět? Celý prosinec tedy strávíte nejen vánočními večírky a besídkami, ale ještě shledáváním se všemi možnými přáteli z kurzů zumby, ze střední školy, ze základky, z vysoké, dokonce z jazykových nebo šachových kroužků a z toho divného wellness víkendu, ze kterého si nic nepamatujete. Nejenže to odnesou vaše játra, ale stranou půjde i domácí úklid, krmení kočky nebo milostný život.

2. Vánoční úklid

Po vzoru našich matek a babiček žijeme v představě, že předvánoční úklid je něco naprosto nezbytného. A že pokud k němu nedojde, nastane stejný konec světa, jako když se nesejdete s přáteli z šachového kroužku ze střední. Naplánujete si tedy mytí oken nebo utírání prachu v prostorách, o kterých jste nevěděli, že existují, ale vaše matka vám o nich řekla. Emancipovanější jedince dokonce napadne myšlenka na tepování koberců a vyklízení skříní. Jediné, co ve skutečnosti proběhne, nakonec bude to vyklízení skříní, protože kamarádka pořádá bazar, kam čistě z dobroty srdce musíte věnovat všechny ty hadry, které nenosíte.

3. Fitness plán na příští rok

V rámci momentálního osvícení mysli, až se budete snažit narvat do šatů na vánoční večírek, se rozhodnete pro fitness plán na celý příští rok. Takže si zjistíte, které fitko poskytuje nejlepší služby s nejlepším vybavením a nejvíc sexy trenéry (to nevadí, že je 20 kilometrů od vašeho bydliště). Nakoupíte si několik značkových outfitů, ve kterých pro vás bude radost dřepovat, a objednáte si permici. Po novém roce se ve fitku objevíte jednou, a sice abyste si sehnala číslo na vašeho osobního trenéra a mohla s ním naplánovat tréninky. Na ty nikdy nedojde, protože s ním budete trénovat doma v ložnici.

4. Mentální očista

Ano, jako každý rok si začínáte uvědomovat, co jste udělali špatně, za čím byste měli zavřít dveře a bla bla bla bla. Takže se rozhodnete meditovat nad novými začátky a dalšími životními plány. Budete přemýšlet, kam v životě směřujete, až z vaší meditace propadnete depresím, zapálíte si cigaretu, nalijete panáka vodky a z mentální očisty se stane čistka pro vaše játra. Nebojte se, vypláchnete si mozek vodkou a tyhle typy meditace vás přejdou.

5. Nákupy

Nejenže musíte stihnout nakoupit vánoční dárky pro všechna možná stvoření, jako jsou děti nebo čivava vašeho bratra, ale vy musíte stihnout nakoupit vánoční výzdobu, tunu jídla, kterou nikdo nemůže stihnout pozřít, a dokonce několik nových outfitů. Ty se budou skládat z různých typů vánočního oblečení, a to podle toho, na jaký mejdan se chystáte. Když jdete na vánoční dámskou jízdu, samozřejmě budete za sexy Santovu pomocnici. Na návštěvě u příbuzných se navlečete do svetru od babičky a na pracovní večírek půjdete za pekelnici. Prosinec je zkrátka čas klidu a pohody, kdy ulevíme vlastní mysli a oprostíme se od běžného konzumního života, který nás celoročně sužuje.