Přijdou vždycky v den, kdy si zrovna říkáte, že vám to sluší, nikde vám nelezou špeky a vlastně jste dost možná trochu zhubla, když jste včera večer měla k večeři jen dva řízky místo tří. Mluvíme o větách, které s oblibou pronášejí kamarádi a příbuzní o vašem vzhledu a po kterých máte chuť zabít je nebo sebe.

Ty ses spravila!

Oblíbená hláška našich babiček a tetiček. Člověk by řekl, že spravit něco znamená to vylepšit, v případě postavy to bohužel znamená přibrat pár kilo. „Ty ses v pase trochu spravila, viď?“ říká babička, zatímco vám přidává na talíř osmý knedlík ke svíčkové.

Jsi holka krev a mlíko

Oblíbená věta ve chvíli, kdy si stěžujete, že byste chtěla být hubenější nebo že byste chtěla mít jiný typ postavy. „Ty nikdy nebudeš taková hubená, ty jsi holka krev a mlíko!“ řekne vám kamarád a vy máte chuť udělat z něj kluka krev a zlomeniny.

No jo, vždyť máš tvary jako pořádná ženská

Máš ženskou postavu, jsi ženská, tak máš zadek, jsi pořádná ženská, žádný tintítko! Tyto a podobné hlášky o „pořádných“ ženských člověku okamžitě asociují starou Škopkovou ze Slunce, seno, jahody. Ta byla taky pořádná ženská a dala přes hubu všem, co ji naštvali, včetně manžela. Sexy to nebylo.

Na tobě kluci ocení hlavně smysl pro humor a charisma

To je jak facka na tvář. Řešíte s někým, jestli vám to sluší nebo jestli mu připadáte hezká, a on řekne: Na tobě je nejlepší tvůj smysl pro humor/charisma/že dobře vaříš/že máš psa. Jinými slovy, vzhledem tedy rozhodně dopravu nezastavuješ, ale třeba někomu bude stačit, že je s tebou sranda.

Chodíš se někdy někam hýbat?

Neboli – Já vím, že nechodíš, je to na tobě vidět. Měla bys denně začít běhat deset kilometrů nebo se za chvíli zasekneš ve výlezu z metra.