Blíží se 11. září a rádi byste zavzpomínali na tuto událost třeba pomocí nějakého tematického filmu? Raději to nedělejte trávením více než dvou hodin u filmu World Trade Center s Nicolasem Cagem, kde je popisován příběh záchranářů, kteří byli ve věžích, když se Dvojčata zhroutila. A ti záchranáři pak byli hrozně dlouhou dobu v troskách, než je někdo zachránil.

5. Je to film o lidech, kteří byli 12 hodin zasypaní

Ano, budete se dívat na dvouhodinový film, ve kterém jsou celou dobu zasypaní záchranáři troskami Světového obchodního centra, a to tak, že se nemohou ani hnout. Co se asi tak může v tom filmu dít? No… Třeba mohou mít ti záchranáři bizarní náboženské halucinace, což je asi to největší terno, které se v tom filmu stane.

4. Když nesledujeme modlící se lidi v troskách, sledujeme slzy

Ve World Trade Center jsou dvě hlavní dějové linky. Jedna sleduje záchranáře v troskách, druhá jejich rodiny. A co se děje u jejich rodin? Pláčou. Brečí. Hystericky řvou. Celou dobu. Jak říkáme, pořádná zábavička!

3. Natáčel to Oliver Stone a není to vůbec poznat

Oliver Stone má na svém kontě pořádnou řádku skvělých filmů, z nichž spousta je pěkně kontroverzních, takže všichni čekali, co udělá s takovou látkou. Výsledek je ale taková milá televizní telenovela, kde není absolutně poznat jeho rukopis. Mohl to natočit kdokoli a vypadalo by to dost podobně. Vlastně je z toho úplně cítit, že tenhle film Oliver Stone natáčel, aby mohl dobře platit účty.

2. Ten film chce, abychom brečeli, a ždímá to z nás jako blázen

Divák prostě pozná, když se s ním snaží autor tak trochu manipulovat, a tady se z nás snaží emoce ždímat, jak jen to jde. Akorát u nás v Čechách na ty potrhané vlající americké vlajky a uslzené manželky a chrabré záchranáře zase tak nevěříme a nefunguje to na nás. Je to patetické, nevkusné a vážně to nefunguje.

1. Je to tak trochu průměrný katastrofický film a nesnesitelná telenovela

Vlastně ano, jedna část WTC je povedená – začátek, kdy začnou Dvojčata padat. Je to zručně natočené, jsou tam vidět hollywoodské peníze a pak… Pak můžete v klidu televizi už zase pěkně vypnout, protože se ten film promění do německé telenovely, kterou vážně vidět nemusíte.