1. Kapr

Teď vážně, ta ryba s blátivým masem, smrdící bahnem na sto honů, někomu opravdu chutná? On to vlastně nikdo ani nemůže říct, protože kapr má zhruba 300 minikostí na jedno sousto a ve skutečnosti se ho ještě nikdy nikdo nenajedl.

  1. Dárky

Vymýšlení dárků pro blízké, se kterými třeba nežijeme, a tudíž netušíme, co by si přáli či potřebovali, je skoro stejně tak děsné jako přetopená nákupní centra, kde se s půlkou Prahy strkáte o poslední zlevněný šampus.

  1. Tloušťka

Všichni o Vánocích žereme jak prokopnutí, protože naneštěstí se neservíruje jen hnusný kapr. Cukroví, chlebíčky, kachna, salát, všechno pěkně celý den u televize, až než se ozve dávivý reflex, a k tomu to hojně zapíjet svařákem na uklidnění. Na Nový rok neprojdete skrz futra a v tělocvičně pod vámi prdne total gym.

  1. Hádky

Strávit několik dní pohromadě s rodinou rovná se hádky. O uklízení, o jídle, o pití, o dárcích, o televizi, o kravinách a o tom, že na Vánoce se vždycky hádáme. Nikdo na Vánoce není v pohodě a kdo tvrdí, že je, ten už několikrát uvažoval o vraždě bližního svého.

  1. Práce

Fakt, že Vánoce končí, je na nich to úplně nejhorší, protože po týdnu válení, přežírání, hádání a opíjení se najednou nastupuje tvrdá novoroční realita, práce, smog, sníh, břečka, tma ve tři odpoledne a vidina dalších tří měsíců do chvíle, než se bude dát venku vydržet déle než pět minut v kuse.