Není všechno zlato, co se třpytí, a není každý politik, kterého byste museli ze srdce nenávidět.

Tohle je 5 důvodů, proč jim otevřít své srdce dokořán.

1. Ctižádost

Jediná vlastnost, která se nedá odepřít ani jednomu politikovi, a to napříč celým politickým spektrem. Ať už je jejich motivace jakákoliv, dostat se do vrcholné politiky je opravdu vcelku kumšt. A kdyby byl každý z nás stejně urputný, tak by snad každý dosáhl toho, čeho by chtěl.

2. Někdo to dělat musí

Všichni, co na politiku nadávají, mohou být ještě rádi, že o ní jen slyší. Představte si, že byste to museli dělat. Opozice vám nadává, že děláte úplně všechno špatně, prostý lid vám nadává, že děláte všechno špatně, sprostý lid vám píše na Twitter, že jste banda kokotů, a když jednou uděláte něco dobře, tak je to všem jedno, protože je toho stejně ještě dost, co děláte špatně.

3. Zábava

Pravda, není to zábava poskytovaná přímo politiky, ale řekněme, že naši politici a jejich voliči jsou živnou půdou pro zábavu všeho druhu, viz fotogalerie.

4. Vždyť se zase nemáme tak špatně

Toto je vpravdě debilní argument, ale ono už vymyslet tři na tohle téma dalo velkou práci. Že se někde mají hůř, neznamená, že se máme dobře, ale přesto považte: Pořád se nám tady politici ještě neperou jako v Rumunsku, nenechávají systematicky umřít jim nepohodlné lidi jako v Rusku, nestávkují nám tu každý měsíc popeláři nebo piloti jako ve Francii a nenosí tak dementní účesy jako v Severní Koreji. Až na Kellera teda.

5. Chovali byste se jinak?

Mít tu moc a peníze na dosah ruky? Vyjma lidí, které jejich práci baví, se všichni snažíme si práci nějak ulehčit a zároveň z toho vytřískat pokud možno co nejvíc peněz. Kolik z nás by nešlo do práce, kdyby nemuselo, a navíc to všem bylo beztak jedno? Politici jsou, ať se to komu líbí nebo ne, jedni z nás. Pohoršovat se nad tím, jací jsou to loupežníci, je tedy možná trochu pokrytecké a naivní. Kdo ví, kolik z nás by to soukolí všech okolností, tlaků, lobbistů a nevole lidí nakonec semlelo.