Máte špatnou náladu a nic nepomáhá k jejímu zlepšení? Nemusí se nutně vždy jednat o depresi, protože tou se špatná nálada stává až poté, co vás tahle nevlídná atmosféra drží několik týdnů. Ať už jde přímo o špatný den, nebo depresi, vytáhnou vás z toho zaručeně tyto 4 zázračné a přitom velmi obyčejné potraviny.

1. Banány

Stačí jeden banán denně a je po špatné náladě. Vědci potvrdili, že banány mají vliv na naši nervovou soustavu. Takže se rozhodně nebojte sáhnout po této zdravé svačince, která obsahuje dostatek cukru, a tak si dopřávejte opravdu jen jeden denně.

2. Avokádo

Zázrak zvaný avokádo je tropickým ovocem, které je nejen šíleně zdravé, navíc obsahuje omega-3 mastné kyseliny, kyselinu olejovou a mnoho dalších vitaminů a minerálů. Právě kyselina olejová podporuje tvorbu hormonu štěstí a právě proto by avokádo ve vašem jídelníčku nemělo rozhodně chybět.

3. Vlašské ořechy

Nezapomeňte si dopřát i ořechy, které jsou skvělým pomocníkem k podpoře mozkové činnosti, navíc ořechy působí i výborně na nervy. Toto tvrzení je už dávno vědecky prověřeno. Žádnou novinkou není, že ořechy pracují na stejném principu jako antidepresiva. Pokud tedy potřebujete potěšit svou nervovou soustavu, dopřejte si je.

4. Špenát

Už oblíbený hrdina Pepek námořník znal tajemství špenátu. Tato oblíbená surovina obsahuje hořčík, po kterém zmizí únava i špatná nálada. Jde o zeleninu, která obsahuje několik druhů vitaminů, které se podílejí na lepší náladě. Dalším skvělým plusem je, že se po něm hubne, a to je také důvod k úsměvu, nemyslíte?