Bez líbání si většina z nás svůj život ani nedokáže představit. Obvykle s ním začínáme tak kolem 13. roku života a od té doby ho milujeme. Ženy se v líbání vyžívají ještě o něco víc než muži a berou ho jako známku lásky, pochopení náklonnosti. Některé by si dokonce s líbáním vystačily a nepotřebovaly žádný sex.

To, jestli se líbáte rádi nebo ne, jestli u něho zavíráte oči nebo ne, jestli líbáte pomalu nebo rychle, o vás vypovídá, jakým jste člověkem. Většina z nás se ovšem líbá se zavřenýma očima, rychlostí, kterou se jim zrovna chce, a spatřuje v tom velkou oblibu. Proč?

1. Smrtelný hřích

Už jste někdy políbila někoho, koho jste neměla? Chemie prostě působí a jakmile se dotkneme rty vysněného cíle, přestáváme myslet a necháváme se vést intuicí. Nejen proto o líbání můžeme mluvit jako o smrtelném hříchu.

2. Naprostá intimita

Při líbání dochází k naprosté intimitě a sblížení, a to ne jen té fyzické, ale především té duševní. Ani při sexu nedochází k takovému napojení na partnera jako právě u líbání.

3. První sblížení

Polibek je většinou první stavební kostkou a prvním zážitkem vztahu, právě proto se na něj tak moc těšíme. Ze začátku vztahu se líbáme nejčastěji a možná právě proto máme tuto činnost zakódovanou jako nádhernou.

4. Důkaz lásky

Důkazem lásky může být polibek z čisté lásky. Skrývá se v něm totiž vše, co byste mohla chtít slyšet, a tak si každého políbení, kterého se vám dostane, važte.