Owen a Mzee

Owen je mimino hrocha, které odplavila vlna tsunami v roce 2005 do Keni. Tam ho zachránili obyvatelé jedné vesnice. Tam se Owen seznámil s 130letou Mzee, obrovskou želvou. Od té doby jsou tihle dva pořád spolu. Jí spolu, spí i plavou. Je na to spousta svědků, dokumentární kniha i film.

Suryia a Roscoe

Tenhle příběh zvířecího kamarádství je poměrně známý. Orangutanka Suryia trpěla vážnou depresí poté, co ztratila oba rodiče. Odmítala jíst a ošetřovatelé z institutu TIGERS (The Institute of Greatly Endangered Rare Species) v jižní Karolíně se báli, že zemře na smutek. Ale pak potkala psa Roscoe a její život se změnil. Od té doby jsou tihle dva nerozlučnými přáteli, a jestli neumřeli, tak v TIGERS žijí dodnes. Mrkněte do galerie, tyhle fotky vás dojmou.

Themba a Albert

Podobný příběh zažívají i slonice Themba a ovce Albert. Slonici taktéž zemřela maminka, když byla ještě malinká. A stejně jako Suryia i Themba odmítla přijímat potravu. Ošetřovatelé doufali, že by ji mohla adoptovat jiná slonice, ale nepodařilo se. Až je napadlo, že by Thembě představili Alberta. Albert si vzal Thembu pod svá kopýtka a zachránil jí život.