Na britských ostrovech si vysloužil přezdívku Lazar. Nyní fanoušci Arsenalu začali Tomáše Rosického prosit, aby šel do důchodu a nezabíral místo v kabině těm, kteří jsou schopni vydržet tlak a tempo Premier League a dalších soutěží, které se v Británii hrají.

Pětatřicetiletý Rosický se vrátil do sestavy Arsenalu tento víkend. Kvůli zranění mančaftu chyběl skoro tři čtvrtě roku. Na utkání FA Cupu proti Burnley se hodně těšil. A byla to i velká sláva. Pár fanoušků Arsenalu se těšilo, co předvede. Jenže po utkání vyšlo najevo, že Rosa se během 19 minut zase zranil.

„Rosického mám strašně rád, ale on už je vyřízený. Po téhle sezoně by to měl zabalit,“ toto mu vzkázal jeden z fanoušků a rozhodně nebyl sám. Ostatní mu tvrdě dávají najevo, ať se raději stará o rodinu nebo jde hrát tam, kde na to bude stačit. Je dost možné, že to bylo naposledy, co ho fanoušci viděli na hřišti. Možná si dá nějaké exhibiční utkání a skončí.

Všichni v Arsenalu se těší na datum 30. června 2016. Pak totiž Rosickému skončí v Arsenalu smlouva a stane se volným hráčem. Že by mu Arsenal nabídl prodloužení smlouvy? To by muselo být vedení týmu pod vlivem halucinogenních drog.