Nobelovu cenu za ně asi nedostanete, ale když budete vědět těchto 15 faktů, jež sice nemají žádný přínos pro lidstvo, ale zaručeně pobaví, budete hvězdou na každém večírku a zamachrovat si před nějakou pěknou holkou taky není marné.

Navíc nebudete působit dojmem suchara. A to holky oceňují.

1. Mořské vydry se ve spánku na vodě drží za packy, aby si neuplavaly.

2. Došlo vám někdy, že když jste se narodili, byli jste na určitý moment nejmladším člověkem na planetě?

3. Krávy jsou schopné rozlišovat mezi svými kamarádkami a jen takovou „známou krávou“ na jedno mávnutí kopytem. Krávy prostě mají svou nejlepší kamarádku.

4. Slepí lidé se smějí, i přestože nikdy neviděli nikoho se smát.

5. Želvy mohou v případě nouze dýchat vzduch skrze svůj zadek.

6. Veverky jsou schopné ročně zasadit tisíce nových stromů jen tím, že zapomenou, kam si nanosily žaludy.

7. Japonští makakové, zvyklí žít v městě, jsou tak oprsklí, že si dokonce umí koupit pochutiny z automatu. Mince obvykle ukradnou nebo vyberou třeba z kašen.

8. Když zabijete v Číně pandu a přijdou na vás, budete odsouzeni k trestu smrti.

9. Herci, kteří namlouvali postavy Mickeyho Mouse a jeho ženy Minnie, byli ve skutečnosti také manželé.

10. Slečny můžete uklidnit třeba tím, že neexistuje žádný pavoučí druh, který by uměl létat, a dokonce podle vědců ani nikdy evolučně nevznikne. Díky bohu.

11. Delfíni na sebe volají jménem stejně jako lidé.

12. Papuchalkové si hledají partnera na celý život a s ním i zůstanou. Ve svém hnízdě mají speciální místo kus stranou a to používají jako toaletu.

13. Když si spolu hrají štěňata, nechávají psi schválně vždycky vyhrávat fenky. Mají tak nabýt sebedůvěry pro obranu vlastních štěňat, ač jsou fyzicky slabší.

14. Pláničkova metoda zvýšení dojivosti krav není marná. Podle studie produkují nejvíce mléka během poslechu Everybody hurts od R.E.M.

15. Google, periodická tabulka chemických prvků, struktura lidské DNA a píseň Yesterday od Beatles jsou všechno výsledky snění. Autorům se o tom prostě zdálo a pak jen svým snům dali nějaký tvar a řád.