Fascinující – tak by se ve stručnosti daly popsat fotografie pořízené týmem Google Street View. Hořící lesy, autonehody a dokonce i mimozemšťané relaxující na krajnici silnice… Některé z těchto snímků jsou natolik bizarní, až se člověk zdráhá věřit tomu, že nejde o fotomontáže.

Není žádným tajemstvím, že služba Street View už od počátku své existence vzbuzuje velké kontroverze. Například jistá Japonka zažalovala Google kvůli tomu, že na Street View nalezla fotografie svých kalhotek (visících na venkovním sušáku). Nejmenovaný Francouz měl zase smůlu v tom, že monitorovací vozidlo kolem jeho domu projíždělo právě ve chvíli, kdy močil na dvorku. I on na Google následně podal žalobu.

Navzdory tomu (nebo možná právě proto) se Street View těší obrovské popularitě. Jeho prostřednictvím můžete virtuálně procestovat amazonské deštné pralesy či Antarktidu, prohlédnout si Velký bariérový útes nebo třeba prozkoumat hangáry Kennedyho vesmírného střediska.

Mimochodem, Google právě v těchto dnech hledá dobrovolníky, kteří pro Street View budou fotit těžko dostupná místa. Pokud se tedy rádi touláte přírodou a tato práce by vás bavila, můžete se zkusit přihlásit.