Povinně ruku nahoru všichni, kdo se díváte na ženskou atletiku jen proto, že tam holky nosí kalhotky a sportovní podprsenky, které odhalují úplně celé tělo. My v redakci eXtra.cz se dlouho nemůžeme shodnout, které sportovkyně mají nejhezčí postavy, ale asi nám z toho většinově vycházejí skokanky obecně.

Proč, to je jasné. Většinou mají nejdelší nohy a úzkou pánev a mít dlouhé nohy je snem každé ženy. Tyčkařky mají navíc krásně tvarované ruce od běhání s tyčí, zatímco sprinterky a překážkářky jsou prostě jen vysportované.

Ale kupodivu ženská krása se začíná probojovávat i do celkem maskulinního hodu oštěpem. Tak naše Bára Špotáková (32) je samozřejmě kočka, ale není jediná. V Paraguayi mají jistou modelku jménem Leryn Franco (31), která závodí s oštěpem. A ano, slyšeli jste správně, ještě do toho dělá modeling. Šlape molo a nechává se fotit v prádle. Když ji vyfotí u hodu, vypadá u toho božsky a vůbec ne jako Helena Fibingerová, třeba. Hod koulí nebo oštěpem, vždyť je to jedno, pokaždé je ta mimika strašná, ale u Leryn ne.

Rusko se zase může chlubit asi tou nejhezčí atletkou, na jejíž kráse se tak obecně shodli všichni včetně zapálených sportovních komentátorů, které zajímají jenom čísla a nikoliv vzhled, a tou je skokanka do dálky Darja Klišinová (22). A není to jen hezká blondýna, ale mistryně Evropy. Jen má ten bonus, že u toho vypadá skvěle a je hezčí než zlatá medaile.