Myslíte si, že o vašich oblíbených animovaných hrdinech víte vše? Omyl! Tady je deset věcí, o kterých jste zaručeně neměli ani tušení!

1) Jeden hlas vládne všem

Může to znít neuvěřitelně, ale hlasy všech Mimoňů dabuje jeden člověk. Je to francouzský animátor a pomocný režisér Pierre Coffin.

2) Kolik jich vlastně je?

Oficiální počet je 899 rozdílných charakterů. Na plakátu k filmu Já, padouch jich je ale skoro 11 000!

3) Mluví skutečným jazykem

I když se vám může zdát, že jen žbrblají a občas použijí slovo Bannana, není tomu tak. Jazyk vznikl zkomolením angličtiny, španělštiny a francouzštiny a všechna slova se dají přeložit.

4) Jak jsou vlastně vysocí?

Průměrná výška Mimoně je 105 cm. To je jen o 30 méně, než má Tyrion ze Hry o trůny.

5) Bobova oční vada

Mimoň Bob má reálnou oční vadu. Ta se jmenuje heterochromia iridum a způsobuje, že má každé oko jinou barvu. Stejnou nemoc má třeba zpěvák David Bowie.

6) Lepší než Bruce Willis

Slavného akčního hrdinu porážejí Mimoni v počtu oscarových nominací. Mají jich na kontě celkem dvě.

7) Kde se vlastně vzali?

Tvůrci tvrdí, že jsou výsledkem mutace DNA, která se celá transformovala do jednobuněčného organismu.

8) Měli z nich být pořádní drsňáci

Poprvé se o Mimoních uvažovalo jako o hloupých, mlčících obrech. Postupem času se ale zmenšili a stali se z nich ukecaní popletové.

9) Pořádně si namastili kapsu

I když původně měli hrát jen druhé housle, hlavně díky nim vydělal film Já, padouch 1,4 miliardy dolarů. I to jim pomohlo k vlastnímu filmu.

10) Z outsidera hvězdou

I když původně měli hrát jen druhé housle, dnes patří mezi nejoblíbenější animované postavy. A jejich domovské studio je dokonce používá jako oficiální maskoty.