Když je holce 20 let, všichni jí říkají, že má na vdávání ještě času dost. V pětadvaceti se babičky i rodiče začnou zvědavě vyptávat, jestli už náhodou nepřišel ten pravý a co takhle svatba a děti? Po třicítce už to všichni vzdají a začnou řešit něco jiného. A tohle je přesně váš čas, kdy si svatbu můžete doopravdy užít. Proč? Tohle je 10 důvodů.

1) Na rozdíl od mlaďounkých nevěst máte většinou už dost zkušeností a rozumu na to, abyste hned po měsíci svého činu hořce litovala.

2) Pokud se vdáváte, protože „musíte“, není to žádná tragédie. Školu už máte dávno za sebou.

3) Máte dost peněz na to, abyste si mohla vybrat šaty podle svého gusta a nemusíte proto dávat na zaručeně mimibazarovské úsporné rady své sestřenice, která se vdávala loni.

4) Vdáváte se, protože jste si opravdu jistá, že to chcete, a ne proto, že to zrovna dělají všechny vaše spolužačky z gymplu.

5) Většina vašich přátel už to má za sebou, a proto jsou k vám mnohem shovívavější a snaží se vám váš den co nejvíce zpříjemnit.

6) Nemusíte se bát bandy opilých pubertálních svatebčanů. Vaši hosté si dvoudenní kocovinu moc dobře rozmyslí. I když samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo.

7) Vaši rodiče nebudou slzet dojetím, že jim někdo odvádí jejich „malou holčičku“, ale spíš úlevou, že se jí konečně zbaví.

8) Ve vašem životě se toho moc nezmění, protože s panem novomanželem pravděpodobně už dávno sdílíte jednu domácnost.

9) I když na vás vaše dávno provdané kamarádky koukaly chvílemi s opovržením a lítostí, teď jsou to ony, které vám závidí líbánky…

10) Po třicítce samozřejmě znamená kdykoliv od třiceti dál. Podle nás je žena na svatbu ideálně stavěná až někdy kolem 52. roku, kdy vyzkoušela všechno možné a nemožné a teď už si opravdu může naplno užívat manželský přechod…