Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zvrhlý trenér z Poličky a jeho nejoblíbenější atletka: Místo trénování ji několik let zneužíval a ona se ho tolik bála

Trenér ji zneužíval, ale ona se bála odejít.
Zdroj: archiv J. Kecálka
Vztahy mezi sportovkyněmi a jejich trenéry jsou složité a často jde více o intimnosti než o poctivý trénink. Když s tím oba souhlasí, tak proč si neužít. Horší je, když jde o nechutné zneužívání. Toho se dopustil trenér Jaroslav Kecálek. Zneužíval nadějnou sedmibojařku z východočeské Poličky.

On byl respektovaným trenérem, ona nadějnou sedmibojařkou. Mohli to spolu někam dotáhnout. Jenže co pan Kecálek udělal? Nadějnou atletku zatáhl do postele a nekonečné tři roky ji sexuálně zneužíval. Na případ upozornily Svitavský deník a web expres.cz. Dívka se od něj bála odejít, měla strach, že žádného dalšího trenéra v Poličce už nesežene.

Dnes šedesátiletý muž intimnosti nepopírá. Hrozí mu, že za sexuální zneužívání by mohl dostat až 12 let. Složitý případ rozplétá Krajský soud v Hradci Králové.

Kecálek znal T. V. odmalička. Do jeho tréninkové skupiny se dostala, když chodila teprve do druhé třídy.

Ona se ho bála, on se na ni upnul a vyžadoval po ní sex. Kecálek svůj chtíč dokázal brzdit několik let. Dívku začal pohlavně zneužívat, když chodila do 9. třídy.

Sportovní a relaxační masáže, na které dívka chodila, se zvrhly v osahávání na prsou i v tříslech. Později trenér trval, že T. V. musí spát s ním na pokoji, když mají soustředění a nebo závody.

V roce 2011 dívku přemluvil k orálnímu sexu. Pak podle vyšetřovatelů následovala klasická soulož.

„Podlehla jsem, vyhrožoval, že už mě nebude trénovat. Říkal mi, že mi ukáže, že jsou chlapi fajn,“ uvedla dívka. Jenže její výkonnost se zasekla. Dívka na ty nejlepší najednou nestačila. Trenéra se bála, ale také se bála od něj odejít.

Později skončila v péči psychiatrů. Hodně jí také pomohla kamarádka z atletiky, se kterou T. V. začala později chodit. Ta dívku podpořila i u soudu.

Šokující je, že dívka se o problémech svěřila své matce. Vše jí prozradila na jaře roku 2014. Jenže ještě na podzim téhož roku jela s Kecálkem do USA. Chtěla tam uspět za každou cenu. I když věděla, že ji trenér zneužívá.

„Měla velmi výrazné ambice. Proto s ním zůstávala. V Poličce ji nikdo jiný nemohl trénovat,“ vysvětlila při výpovědi její matka.

Co dodat?

Související články

Další články