Zveřejnění kontroverzní obálky časopisu Rolling Stone, který představuje teroristu Džochara Carnajeva (19) jako rockovou hvězdu, vyvolalo mediální smršť. Lidé se buď bouří proti oslavě teroristy, nebo poukazují na svobodu tisku, jenž si může podobné špásy dovolit.

Ke kritikům kroku časopisu Rolling Stone patří i policejní fotograf Sean Murphy, který se rozhodl i za cenu ztráty místa zveřejnit skutečnou tvář teroristy při jeho zatýkání. Ne jako vyvoněného mladíka, jenž uhrančivým pohledem civí z obálky, na kterou je čest se dostat.

Carnajev je na nich jako lovná zvěř, zakrvácený a s rudou tečkou od policejního ostřelovače uprostřed čela. Našli ho ukrytého v lodi v městečku Watertown kousek od Bostonu. Jeho bratr Tamerlan (26) během honičky s policií zemřel, při bostonském atentátu během maratonu bylo zraněno skoro 300 lidí a tři zemřeli. Časopis Rolling Stone, který dokonce nechtějí někteří prodejci s takovou obálkou prodávat, si za svou reportáží o klukovi, jenž podlehl hlasu radikálního islámu, rozhodně stojí.