Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zrzky mají lepší sexuální život! Co všem bylo dlouho jasné, nyní potvrdili vědci

Jak to v posteli má taková Táňa Pauhofová?
Zdroj: MOJO film
+ Další 4 fotografie
Říká se, že čím rezavější střecha, tím vlhčí sklep. A něco na tom bude. Současné vědecké studie prokázaly, že ženy s rezavými vlasy se od zbytku populace skutečně trochu odlišují. Rudovlasé ženy mají například vyšší práh bolesti, vypadají mladší a dle nejnovějšího výzkumu německých odborníků z Hamburku si rovněž užívají více sexu s více partnery.

Lidi se zrzavými vlasy provázely v průběhu historie lidstva různé mýty a předsudky. Například ve středověku byly rusé vlasy v kombinaci se zelenýma očima považovány za znak čarodějnictví či upírství. V minulosti obecně pak byli rudovlasí lidé považováni za nečestné, podlé a nespolehlivé. V současnosti navíc vědci našli spojitost mezi rezavými vlasy a sexuální náruživostí. To, že si zrzavé ženy dopřávají více sexu s více partnery, potvrdil nejnovější výzkum německých odborníků z Hamburku.

Studie profesora Wernera Habermehla, který se zabývá lidskou sexualitou, mapovala sexuální život stovek německých žen. Ukázalo se, že zrzky si sex užívají častěji než je zjištěný průměr a rovněž vystřídají více partnerů. Zároveň přišli vědci s tvrzením, že ženy, které se na rusovlásky přebarvily, tím signalizují nespokojenost s dosavadním partnerem, případně tím dávají mužské populaci najevo, že jsou svobodné a hledají známost.

„Rudá barva je považována za symbol sexuality odjakživa. Podle psychologů červená ovlivňuje psychiku mužů. Kromě toho, že červená barva muže více dráždí a přitahuje eroticky, vzbuzuje v nich také více zamilovanosti,“ vysvětluje Adam Durčák ze sexshopu Ružový slon.

Nejen skvělé milenky, ale i superženy

Rudá barva vlasů, která dle nejnovější studie zlepšuje sexuální život, je výsledkem genetické mutace. „Zrzavý gen“, vědecky označovaný jako MC1R, svým nositelům kromě rusé hřívy přináší i světlou pleť, světlejší barvu očí a často i pihy.

Mimo tyto na pohled zjevné znaky se však zrzaví lidé od těch ostatních odlišují například i v toleranci bolesti. Studie odborníků z McGill University prokázala, že rusovlasé ženy dokážou snést až o 25 % více bolesti než blondýnky či brunetky. Výzkum University of Louisville zase poukázal na fakt, že na rudovlasé lidi spotřebují chirurgové při operacích o 20 % více anestetik.

„Vědci z Erasmus University pak přinesli ještě jeden zajímavý poznatek. Při studiu tváří téměř 3 000 postarších Evropanů zjistili, že ti zrzaví vypadali průměrně o 2 roky mladší, než byl jejich skutečný věk,“ doplňuje Adam Durčák.

Související články

Další články