Není tomu dlouho, co se Jaromír Jágr vážně zranil při utkání WSM ligy mezi Kladnem a Havířovem. Na mantinel ho přitlačil protihráč Marek Sikora, který ho i následně složil k zemi. Legendární šedesátosmička chvíli bezvládně ležela. Nakonec se Jágr ale přeci jen zvedl a odešel na střídačku, a to i přesto, že po nárazu spadl hlavou na hrazení. Hokejista musel být po incidentu převezen do nemocnice, kde se potvrdilo, že má otřes mozku.

Hlava ho téměř týden od masakru nebolí. Trápí ho úplně něco jiného. „Po nárazu jsem se v podstatě vypnul. Když jsem bezvládně padl k ledu a sedl si na nohy, utrpěl právě meniskus a vazy,“ řekl Jágr pro iDnes.cz.

Tvrdí, že to mohlo dopadnout daleko hůř než de facto jen s krvavým šrámem. „Hráči jsou rychlejší a silnější. Myslím, že podobné nárazy by se měly začít pískat, protože je pak jen otázka času, kdy místo nosítek přijedou na led frajeři s rakví,“ dodal Jágr.

Bývalý hokejista a Jágrův kamarád Petr Nedvěd to ale vidí jinak. Rozhodně nezpochybňuje, že náraz, který Jágr utrpěl, byl skutečně tvrdý. Džegy by si prý ale raději měl pořídit pořádnou helmu.

„Byla to rána jako z děla, o tom žádná. Džegy to prostě nečekal, to bylo vidět. Určitě věděl, že za ním hráč je, ale nečekal, že ho takhle dohraje. Odnesla to jeho hlava, ALE FAUL TO NEBYL. Bohužel mu nepomohla ta jeho helma. Sám jsem s ní chvíli hrál. A ochrání tě asi tak, jako když máš na hlavě čepici,“ pronesl Nedvěd pro iDnes.cz.

Těžko říct, zda Jágr svou skořápku po nárazu vymění. Pojí ho k ní jistě intenzivní citový vztah. Helma je navíc lehká a hezky sedí na hlavě. Jenže Jágrovu hlavu prostě neochrání.

„Ve 25 let starém autě, které nemá žádné bezpečnostní prvky a deformační zóny, by nikdy nejezdil, ale starý škopek si na to nejdůležitější a nejzranitelnější na těle dobrovolně nasadí,“ vzkázal Jágrovi fanoušek Rudolf.