Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Za generála Pavla se postavily české hvězdy. Podporu mu vyjádřili Svěrák, Polívka či Kuchařová

Zapálit svíčku přišel i kandidát na prezidenta generál Petr Pavel se svou ženou.
Zdroj: foto eXtra.cz/Renata Bušková
+ Další 3 fotografie
Volby

Prezidentské volby se uskuteční již v lednu a kandidáti se snaží své voliče zaujmout všemi způsoby. Generál Petr Pavel například zveřejnil na sociální sítě video, v němž se objevilo kromě klasických voličů i několik známých osobností, které v krátkosti vysvětlily, proč budou volit zrovna generála Pavla. Které celebrity se ve videu mihly?

Kandidáti se snaží své voliče zaujmout různými způsoby. Generál Pavel nyní přidal na svůj Facebook sestříhané video, v němž lidé vysvětlují, proč budou volit právě jeho. A mezi respondenty se objevila i řada známých českých osobností.

Například modelka Taťána Kuchařová jako důvod uvedla: „Protože volím zkušenost a jistotu.” Herec Vladimír Polívka zase řekl, že je mu Pavel blízký, "protože bude dělat správná rozhodnutí, ne ta populistická”.

„Protože jako je dobré vyvolit si za manželku děvče do nepohody, je dobré zvolit si za prezidenta mužského do nepohody,” řekl scenárista Zdeněk Svěrák. Herečka Tereza Brodská zase uvedla, že bude Pavla volit, "protože mám vedle něho pocit klidu a bezpečí”. Dcera Felixe Slováčka a Dády Patrasové Anička také volí generála Pavla. „Protože si ho váží nejen doma, ale i ve světě,” řekla.

Pavel patří k favoritům

Kromě Petra Pavla budou o post bojovat Andrej Babiš, Pavel Fischer, Jaroslav Bašta, Josef Středula, Tomáš Zima, Danuše Nerudová, Karel Diviš a Marek Hilšer.

Generál Petr Pavel patří společně s Danuší Nerudovou a Andrejem Babišem ke kandidátům s největšími šancemi na post prezidenta, tato trojice má největší podporu voličů. Ukazují to aktualizované průzkumy, které zveřejnil například web E15.

V zatím posledním volebním průzkumu agentury Median uskutečněném od 8. do 19. prosince 2022 mezi 1000 respondenty by v prvním kole nejvíce dotazovaných volilo Pavla (28 %) a Nerudovou (27,5 %), zatímco Babiš by skončil na třetím místě (24,5 %).

Související články

Další články