Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Facebook ve službách generála: Petr Pavel se vysmál reakcím na mazání příspěvků o jeho minulosti

Už zavolal Zuckerberg?
Zdroj: Se souhlasem Petra Pavla
+ Další 2 fotografie
prezidentská kampaň

Petr Pavel se stal terčem kritiky kvůli svému působení ve škole pro zpravodajské důstojníky. V rozhovoru pro deník Právo tvrdil jeho bývalý spolužák Pavel Beneš, že nynější kandidát na prezidenta byl loajální k tehdejšímu komunistickému režimu. Když následně s podobným textem přišel historik Petr Blažek, Facebook ho smazal s tím, že jde o spam. Pavel nyní s nadsázkou reagoval na spekulace, že za smazání příspěvku může. "Ten Zuckerberg už se ozval?" ptá se ve videu na Instagramu s otevřeným výtiskem Práva a zjevnou narážkou na aktuální kauzu.

Netradičním způsobem zareagoval na sociálních sítích prezidentský kandidát Petr Pavel na tvrzení, že může za mazání příspěvků na Facebooku, které jsou kritické k jeho osobě. Ve videu, jež zveřejnil na Instagramu i Facebooku, sedí s výtiskem novin Právo a ptá se: "Ten Zuckerberg už se ozval?" ​V popisu k příspěvku pak napsal: "Jak reaguji na spekulace, že řídím mazání příspěvků urputníků na sociálních sítích? Na konspirace se někdy nedá reagovat jinak než s humorem. Sdílejte pravdu."

Zuckerbergem myslí šéfa firmy Meta a zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. Pavel tak ve videu demonstruje, jak jsou absurdní některé komentáře, že on sám stojí za smazáním příspěvku. Ve skutečnosti za to nejspíš může algoritmus Facebooku, protože Blažek nasdílel svůj naprosto identický příspěvek na větší množství stránek, a tak ho platforma vyhodnotila jako spam.

Aby Pavel svou satiru umocnil, seděl před tabulí, kde měl rozepsaný svůj harmonogram. Kromě telefonátu s šéfem společnosti Meta tak měl kandidát na prezidenta v plánu zavolat i Elonu Muskovi ohledně koupě Twitteru. Na závěr nechyběl ani sraz se spolužáky po 30 letech, a to v jasné narážce na rozhovor s Pavlem Benešem.

Byl loajální k režimu, tvrdí bývalý Pavlův spolužák

Vše odstartovalo rozhovorem v Právu, který uveřejnil portál Novinky, s Pavlovým bývalým spolužákem ze školy pro zpravodajské důstojníky Pavlem Benešem. Ten uvedl, že Pavel byl loajální ke komunistickému režimu„On byl velice loajální k režimu, nevěřím, že to bylo pouhé pomýlení. Nejde o to ho poškodit nebo se mu mstít, ale když chce kandidovat na prezidenta, pak by neměl nic zakrývat, protože ho to stejně jednou dožene. Řada lidí ví, kdo byl a co dělal,“ řekl v rozhovoru Beneš.

Pavel se proti tvrzením ohradil v prohlášení, které uveřejnil na svém webu. Tvrdí, že autor článku přehlíží komentáře dalších jeho spolustudujících, které sám Pavel také uveřejňuje. "Redaktor dostal stanoviska dvou různých spolužáků i s kontakty, ale rozhodl se dát přednost pomluvám od jednoho člověka. Označil stanoviska dalších spolužáků (mimochodem bývalých vysokých představitelů zpravodajských služeb Česka a Slovenska) za nerelevantní a své redakci je ani neposlal," napsal prezidentský kandidát v prohlášení na svých oficiálních stránkách.

Historikův (ne)smazaný post

Do Pavla se však následně na svém Facebooku pustil i historik Petr Blažek, který s Benešovým hodnocením kandidátovy osoby souhlasí. Kritikův příspěvek však Facebook smazal údajně kvůli spamu. Někteří z toho následně vinili tým Petra Pavla. V pondělí odpoledne však už byl Blažkův příspěvek zpět a pro případné čtenáře tedy dostupný.

"Facebook dnes změnil své rozhodnuti o údajném spamu a uvolnil opět příspěvek o Petru Pavlovi. Včera ovšem smazal dva, druhý stále posuzuje. Jsem rád, že se o tom psalo v médiích, snad to napomůže tomu, že se podobné věci budou stávat méně. Do prezidentských voleb zbývají tři měsíce, už se těším na konec. Přimou volbu nám byl dlužen čert," uzavřel celou zamotanou záležitost Blažek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy