Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zpátky do formy! I Kate zná těchto 7 tipů, jak získat hned po porodu své původní míry

Začněte hned!
Zdroj: achiv
Těhotenství a narození dítěte jsou pro ženu nejkrásnějším a nejzásadnějším obdobím v životě. Pro tělo tato událost ale mnohdy už tak radostná nebývá. Povislé břicho, kila nadváhy, povadlá pleť, strie... To vše s sebou zátěž v podobě těhotenství přináší. Naštěstí existují triky, jak jim co nejdříve dát sbohem!

Nejen vévodkyně Kate, ale také všechny další novopečené maminky by se krátce po porodu rády dostaly do své původní formy.

Tohle je 7 tipů, jak na to!

1) Pozvolné hubnutí

Pokud byste se krátce po porodu rozhodla pro radikální dietu, uškodíte tím nejen sobě, ale i svému dítěti, které skrze mateřské mléko přijímá všechny zásadní živiny pro svůj vývoj. Na redukční dietu proto zapomeňte, ale zaměřte se na zdravou stravu. Minimálně první tři měsíce však svému tělu dopřejte všechno, na co má chuť. Věnujte se více pohybu a nezapomínejte na to, že spoustu kalorií spálíte také díky tvorbě mateřského mléka!

2) Posilování pánevního dna

Svaly pánevního dna jsou po porodu ochablé, a proto je jejich důkladné posílení zásadní pro veškerou další pohybovou aktivitu, ale i pro váš následný sexuální život. Základním cvikem je zatínání pánevního dna, které můžete praktikovat prakticky kdykoliv a kdekoliv. S nádechem se snažte sevřít pochvu a konečník a obojí jakoby vtahujte směrem dovnitř do těla, s výdechem svaly uvolněte.

3) Rovnováha

Zaměřte se na hluboký stabilizační systém páteře, k jehož posílení vám mohou skvěle dopomoci cviky na BOSU nebo gymnastickém míči.

4) Chůze

Posilování břišních svalů a další náročné cviky nejsou krátce po porodu žádoucí. Zato chůze s kočárkem by se měla nyní stát vaším největším koníčkem. Choďte jako o život!

5) Dítě místo činek

V počátečním kolotoči nebudete mít pravděpodobně na dovádění ve fitku čas ani sílu, a proto do formování své postavy zapojte škvrně. Nadzvedávat jej nad hlavou nebo s ním udělat pár dřepů rozhodně není k zahození.

6) Dýchání

Rozestupy břišní stěny po porodu se testují pomocí bříšek prstů. Pokud se mezi svaly vejdou dva až tři prsty, nejsou rozestupy tak velké a do půl roku můžete být zpátky ve formě. Nejlepší je začít správným dýcháním, které navíc zapojí i střed těla a pánevní dno. Nadechněte se do spodních žeber a při výdechu vzduch z žeber vytlačte, jako by vás někdo stahoval do korzetu. Vzduch vytlačujte dál směrem dolů, přes břicho až k pánevnímu dnu. To nakonec zatněte.

7) Absence stresu

Fakt, že se nevejdete hned v šestinedělí do svých oblíbených džín, rozhodně není důvodem k panice. Základem je zachovat optimismus, pohodu a klid. Do formy se dostanete pak mnohem snadněji.

Související články

Další články