Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Zoufalec, co ničí život své ex: Zahlcuje Facebook pornem a směje se systému i policii do očí!

Zdroj: Facebook, profimedia.cz, archiv
Rozešla se s ním po osmiměsíčním vztahu a nastalo peklo. Slečna Veronika z Prahy od té doby denně přijímá desítky telefonátů od úchyláků nalákaných na Facebooku na její intimní videa a vzkazy. Kdo je šíří, nebylo těžké vypátrat, i tak je policie na jejího bývalého zatím krátká.

"Mám to ráda a jsem nadržená a ráda polykám semeno, posílejte mé erotické fotky a na můj mail mi napište, co byste se mnou dělali...," tak zní vzkaz, který prokazatelně až 3x denně napíše Veroničin bývalý, pan Petr H., na nové profily na sociální síti a připojí velmi intimní video, které si s bývalou partnerkou pořídili. Stejnými materiály zjevně zahlcuje erotické i běžné seznamky a další kanály.

"Jsem zoufalá, už jsem přemýšlela o sebevraždě," říká Veronika, která se děsí dne, kdy se k nahrávce po jejích spolužácích dostanou rodiče, a pokračuje: "Volají mi úchylové, volají mi i normální muži a vyptávají se, není v mých silách tomu čelit a policie je zatím krátká."

Orgány činné v trestním řízení jsou skutečně v podobných situacích ve složitém postavení. Prokázat kyberšikanu není snadné, a přestože podobné jednání naplňuje i skutkové podstaty trestných činů stalkingu a pomluvy, k faktickému potrestání pachatele dojde málokdy.

A že tenhle by zřejmě zasloužil naplácat pořádně. Redakce eXtra si pana spammera trošku proklepla a nestačili jsme se divit. Dotyčný podle všeho žije v podnájmu v pražské Hostivici, byť se rád na úřadech prezentuje coby bezdomovec! V místě bydliště je vídán ve sportovním voze Hyundai Tiburon, jehož SPZ ovšem není registrována na jeho jméno. Jinak bydlí u pana pronajímatele Kučery v Hostivici a nájemní prostor, ve kterém má lože a počítač, je rovněž zatížen exekucemi (na majitelku bytu paní K. aktualizováno 7.4. pozn.aut). I tak měl pan Petr zřejmě tu drzost poslat na bývalku podnět pracovnímu úřadu s tím, že si dala inzerát na doučování angličtiny.

Pan Petr sám pracuje velmi zvláštním způsobem, a to nedaleko svého bydliště v Tachlovicích u společnosti Práger Autodoprava coby řidič kamionu! Úředně jeho práci za minimální mzdu příliš nerozumíme, protože nám to připadá, jako by ho při počtu jeho odježděných hodin speditér zaměstnával částečně načerno a vyplácel jej v hotovosti, na což nemáme důkazy, a tak jsme se raději telefonicky zaměstnavatele pana Petra zeptali: "Já se s vámi o tom, kdo je tu zaměstnanej, vůbec nemusím bavit," sdělil nám pan Luboš Práger, spolumajitel podniku, a když jsme mu řekli, že podle našich zjištění okrádá společně s manželkou přes jakoby minimální mzdu svého zaměstnance pana Babiše, spustil: "Aha, tak vy jste novinář a berete si do huby jméno Babiš? No potěš pánbůh, zrovna vy byste měli mlčet" a po několika dalších invektivách zavěsil, aniž jsme se dozvěděli, proč a zda vůbec pana Babiše s panem kyberšikanátorem okrádají (Pan Petr pobírá oficiálně minimální mzdu, do uzávěrky textu ale dlužil na odvodech bezmála sto padesát tisíc, tvrdí ovšem, že má řádný poměr, což je nelogické, protože nedováděl, pozn. aut aktualizováno 7.4.)

Podtrženo, sečteno, je fascinující, že člověk vydávající se před systémem za bezdomovce, který má špatně placenou práci a zatím jezdí, bydlí a vydělává desetitisíce, má ještě drzost podobným způsobem šikanovat svou ex.

Mimochodem, stačil jeden náš telefonát dotyčnému (poté, co se autor článku představil a sdělil mu, že vstupujeme v kontakt, protože ho naše redakce hodlá kyberšikanovat, zavěsil) a pan Petr přešel do vyhrožování své ex "že rozvěsí její nahé fotky po sídlišti", což nás utvrdilo v přesvědčení, že se panem Petrem budeme dál, na hranici zákona, zabývat.

Máte zkušenosti s kyberšikanou? Stalo se vám něco podobného? Čelili jste podobné pomstě? Znáte pana Petra H.? Napište nám na redakce@extra.cz či přímo autorovi článku na pavel@extra.cz... Anonymita zaručena!

Související články

Další články